© 2001-2017
www toimetaja
info[ät]diabetes.ee

www.worlddiabetesday.org » maailma diabeedipäev  14. november » Avaneb uues aknas.

International Diabetes Federation | IDF » www.idf.org » Avaneb uues aknas.
Reklaam ilma EDA kooskõlastuseta ei ole lubatud!

Insuliini süstimise nõelad.

Alar Jäätes
04.05.2005 11:46
Lp. Lugejad

Teie arvamus kujundab toodete saadavust Eestis.
Selgitagem siis üheskoos firmaesindajatele miks on üks- või teine toode teatud sihtgrupile sobivam.
Süstivaid e. nõelu kasutavaid diabeetikuid on igas vanuses ja erineva rasvkoe paksusega.
Ebainimlik on tänapäeval süstida beebit sama suure nõelaga mis on mõeldud tüsedale täiskasvanule, samalajal teades, et väiksemad on ka olemas.
Statistikat inimeste paksuse kohta pole kuskilt võtta, niisiis see on see koht kus saate oma vajadusi selgitada firmaesindajatele.
Et saavutada muutusi tuleb anda tagasisidet, mida avalikumalt seda parem (vt. foorumi pealkirja)

Tegin nõeltest foto ja panin rubriiki Kasuliku info:
http://www.diabetes.ee/dokument.php?lk=11999

Pen-i nõelad 8, 6 ja 5 mm koos abijoontega

Aktiivset osavõttu,

Alar Jäätes
EDA juhatuse liige

NB! Soliidsem on kui registreerite ennast Foorumi liikmeks ja kirjutate "mitte anonüümsena"!
http://www.diabetes.ee/uus-liige.php
maie
RE: Insuliini süstimise nõelad.
04.05.2005 14:59
Kõigepealt. Novo esindaja tahe võis küll olla hea, kuid jutt, et "meie ei vastuta" ajas ilmselt inimesed veidi tigedaks (kui seda palju öeldud pole).
Miks siis inimesed kasutavad Novo süstevahenditel nö mitte-novo-nõelu? Ikka seepärast, et Novo ei too Eestisse muud kui 8 mm-seid. Aga kui laps leiab (ja õieti leiab minu arvates), et talle ei sobi need pikad 8-sed nõelad, paneb ta oma peni otsa 5-se MicroFine nõela, sest neid on Eestis saada.
Ise olen üle aasta kasutanud ühel HumaPen Ergol Novo 6-seid nõelu ja katki pole midagi. Meeleldi paneks sinna otsa õige nõela, aga kui pole. Nagu nõuka ajalgi - pole saada.
Mul on 175 pikkune diabeetikust poeg, kes teeb usinalt sporti ning 8-se nõelaga saab talle hädakorral läheneda siiski ainult tagumiku peale. Kindlasti mitte kõhunaha sisse ei sobi 8-ne.
Muidugi, jah, meil on ikka äärmiselt leplik rahvas. Umbes pooled diabeetikuist siin foorumis on nii pika staazhiga, et mäletavad tõesti seda nõuka aega kui nõelu teritada ja süstlaid keeta tuli. Ja inimeste arvates on meil täna isegi väga head tingimused. Minu arust aga pole.
Nõelu meie riigis retseptiga ei väljastata. Ka ei saa neid nende punaste pappkaantega osta, nagu testribasid. Millise artikli all nõelu insuliinifirmad üldse Eestisse toovad.
Arvan, et kui meie riigis hakataks ka nõelu retsepti alusel väljastama, saaks arstid ka sõna sekka öelda. Seni kui ettevõtjad toovad meile riiki nõelu, millele riik mingeid soodustusi ei rakenda ja ilmselt siis ainult reklaami või hum abi artikli all, jäävadki nad tooma ainult neid, mis teistest üle jääb.
Seega, arvan, et peame saama meie Haigekassa nõelu soodustama, siis saab ka kindlamalt nõuda ravimifirmadelt, et nad meid varustaks.
Siinkohal ongi küsimus ravimotootjaile? Mis rahadest te need 5 nõela sinna karbi juurde panete? Ja kas oleks meie riigi nõeltega varustamise puhul määravaks nende soodustamine ravikindlustuse poolt?
Veidi segane jutt, aga ehk saite mõttest aru.
-M-
maie
RE: Insuliini süstimise nõelad.
04.05.2005 21:54
Eriti hästi ei taipa, et kuidas mingil kaugel maal keegi otsustab, milliseid firma tooteid kuskil maa müüa.
Mida selleks siis tegema peaks, et neid teisi nõelu saaks maale tuua?
Ja ikkagi, mis rea peal kajastatakse insuliiniga kaasa pandavad nõelad?
-M-
maie
RE: Insuliini süstimise nõelad.
05.05.2005 08:30
No nali ikka küll. See ei saa mingil juhul olla määravaks, kui palju või vähe on mingis riigis teatud liiki haigeid. Eestist on veel väiksemaidki riike...... Selleks, et neis väikeriikides müüdaks ka kõiki tarvilikke tooteid on vaja mitte kaugel maal suurte juhtide mõistvat suhtumist vaid ikka meie oma maa selle firma esindajate tublit tööd. Olen veendunud, et hea tahte puhul saaks kõike müüa - hea müügimees saaks sellega hakkama.
Mis sotsiaal- ja ravimipoliitikasse puutub, siis see on meil tõesti puudulik.
-M-
Änn
RE: Insuliini süstimise nõelad.
06.05.2005 11:21
Nõela vahetamise tiheduse üle vaidlemine on kuskil foorumist mitu korda olnud.
maie
RE: Insuliini süstimise nõelad.
06.05.2005 13:02
Päris ausalt rääkides vahetame nõelu vähemalt kord päevas. See teeb siis pikatoimelise insuliini puhul 2 süsti ühe nõelaga ja ülikiirel 3 süsti ühe nõelaga. Tean, et peab iga süste järel vahetama, püüame sinnapoole. Kui ülikiiret tuleb päeva jooksul rohkem süstida kui 3 korda, siis vahetame ka nõela. Põhiline probleem, miks iga süste järel nõela ei vaheta on ikka nende üle mõistuse kõrge hind ja defitsiit.
Ja muide, Krister, kas sa ei arva, et meie riigis peaks kas või mõnedki nõelad ravikindlustuse poolt soodutustusega saama? Mujal riikides müüakse ju nõelu ka retseptiga. Kas teie firma ei saa selleks midagi ära teha, et need meil soodustuste nimekirja kantaks? Võiksite näiteks taotluse esitada ravimiametile.
-M-
tristan
RE: Insuliini süstimise nõelad.
28.05.2005 01:18
Kommentaaridest kumab selgelt läbi 2 poolust: pika staaþiga diabeetikud vahetavad nõelu harvem ja lühistaaziga tihemini. Ja muidugi arvavad enamuses pikastaazilised ühtemoodi, sest nende diabeetikutest sõbrad on tihtipeale nende kunagised haiglakaaslased ja ka mõttekaaslased. Olen ise ka üle 20 aasta diabeetik olnud ja mõistan vanemaid olijaid paremini. Samas on mul nii hea meel, et tänapäeval haigestunud inimesed saavad startida parematelt positsioonidelt ja kindlasti ka tulevikus tervemad olla.
Las siis uued vahetavad nõelu tihedamini. Kui on võimalik, miks ka mitte. Hiljem muutuvad inimesed natuke leebemaks piirangute suhtes.
maie
RE: Insuliini süstimise nõelad.
29.06.2005 16:24
Tea, kas mõnedes apteekides müüjad (või kuidas neid iganes nimetatakse) läbimüügi pealt lisatasu ei saagi? Tundub nii, sest mõnda asja küsides vaadatakse Sulle õnnetu näoga otsa ja öeldakse: "Ei ole. Me peame siis tellima." Tobe ju. Muidugi peate tellima, kui pole. Kuidas siis teisisti. Aga see tundub väga tülikas olevat nende jaoks, et haigetele rohtu müüa. Müüks hoopis köhasiirupeid, vitamiine ja muid hirmkalleid paljureklaamitud käsimüügi ravimikesi, vot selle peale ollakse meistrid. Iga uue siirupi kohta oskavad nad sulle pika jutu selle kasulikkusest maha rääkida. Aga kui ma tahan osta insuliini kolbampullides, mitte ühekordsete penidena, siis ei saa nad aru, mis need veel on. Või nt, mina tellin testribasid 300 (lapse soodustuse jagu) aga nemad tellivad mulle ainult 250, sest rohkem ei olevat ette nähtud.
Nõeltega on sama lugu, apteeker teeb küsiva näo: "Kas teile siis neist 5-st ei jätku või?" Tobe ju, muidugi ei jätku. Nõelu tellides, esimest korda telliti mulle 2 karbi asemel kaks kotikest - 20 tk.
Vot sihukesed lood. Elasin veits end välja siin, sest just täna olid mulle valed testribad tellitud ja jälle jama, et nüüd nad peavad siis tagasi saatma ja ümber vahetama, aga see pole minu probleem. Apteek on äriühing ja saab müügist kasumit. Las siis müüb ja tellib õigeid asju kui tahab müüa ja teenida.
Sõnaga, apteekrid võiksid palka saada ka läbimüügi pealt, siis nad ehk pingutaks rohkem.
maie
maie
RE: Insuliini süstimise nõelad.
29.06.2005 16:25
OOO, see ju päris normaalne hind.
Ulvi Tammer
RE: Insuliini süstimise nõelad.
30.06.2005 10:03
Hulgifirmas Magnum Medical on 5 mm Micro Fine nõelad jätkuvalt saadaval. Paluge apteegil neid tellida, sest kahjuks otse osta ei ole diabeetikul võimalik.