Artikkel

Ravimite tarne kriisiperioodil- Novo Nordiski teadaanne

Ravimite tarne kriisiperioodil- Novo Nordiski teadaanne

Ulvi Tammer-Jäätes
20.03.2020

Meieni on viimastel päevadel jõudnud info, et mitmed diabeediga patsiendid on olnud apteegis mures insuiini kättesaadavuse pärast eriolukorra ajal. Soovime teile kinnitada, et Novo Nordiski tootmine töötab täisvõimsusel ning ühtki häiret tootmises pole. Samuti ei ole häireid tarneprotsessis ning ravimite tarne keskladudesse toimub plaanipäraselt.

 

Kuna paljud inimesed varuvad hetkel ravimeid pikemaks ajaks, siis võib vahepeal tekkida olukord, kus paari päeva vältel ei ole võimalik mõnda toodet Eesti hulgimüüja laost tellida. Rõhutame, et sellisel juhul on tegemist lühiajalise tarnehäirega ning olukord normaliseerub üldjuhul paari päevaga.

Meie meeskond hoiab pidevalt hulgimüüjate laojääkidel silma peal ning teeme omalt poolt kõik võimaliku, et vältida ka lühiajaliste tarnehäirete teket.

 

Praegusel hetkel on meie kesklaos Riias olemas ligikaudu nelja ja poole kuu jagu kõiki Novo Nordisi ravimeid- insuliin, GLP-1 agonistid, hematoloogilised preparaadid jm). Uus tarne Eesti ladudesse toimub täna, 19.03. Oleme saanud kinnituse ka Välisministeeriumist ja PPAst, et piiril takistusi ravimite üleveoks ei ole.

 

Palume Teil säilitada rahu ning ravimeid mitte ülemäära kokku osta. Kaheks kuni kolmeks kuuks ravimite ostmisel probleeme ei teki ja kõigile patsientidele on vajalikud Novo Nordiski ravimid tagatud.

 

Vastame hea meelega Teie küsimustele nii e-maili kui ka telefoni teel.

 

Tervist ja jõudu soovides.

 

Novo Nordisk Eesti

E-mail: infoee@novonordisk.com

Telefon: 6675 050

Kirjale on lisatud Novo Nordiski avalik pöördumine.

Ametlik teadaanne Novo Nordiskilt eestikeelse tõlkega.pdf

Viited