Artikkel

Alates 01.01.2019 paraneb abivahendite kättesaadavus ja muutuvad testribade ja lantsettide kogused 1 tüübi diabeetikutele ning lisandub insuliin Fiasp

Alates 01.01.2019 paraneb abivahendite kättesaadavus ja muutuvad testribade ja lantsettide kogused 1 tüübi diabeetikutele ning lisandub insuliin Fiasp

Ulvi Tammer-Jäätes
01.01.2019

Eesti Haigekassa annab teada, et 12. detsembril 2018 allkirjastas tervise- ja tööminister uue haigekassa meditsiiniseadmete loetelu ehk määruse nr 57 „Eesti Haigekassa meditsiiniseadmete loetelu ja meditsiiniseadmete loetellu kantud meditsiiniseadme eest tasu maksmise kohustuse ülevõtmise kord“ (avaldatud 19.12.2017 Riigi Teataja I osas nr 5). Määrus jõustub 1. jaanuaril 201/9.

Kehtiva meditsiiniseadmete loeteluga võrreldes laieneb lümfitursete ja venoosse puudulikkuse kompressioonravis ning haavaravis kasutatavate toodete valik, lisanduvad uued alternatiivid unemeditsiinis kasutatavate seadmete, stoomitoodete, ortopeediliste toodete ning diabeeditarvikute näol. Kokku lisandub uusi meditsiiniseadmeid loetellu 287. Samuti muutuvad mitmete loetelus juba olevate meditsiiniseadmete hinnad.

Lisaks paraneb oluliselt insuliini pumpravi kättesaadavus lastele: pideva glükoosimonitooringuga insuliinipumpa, sensoreid ja saatjat hüvitatakse edaspidi kõigile lastele 90% soodusmääraga.

Uue loeteluga suurendatakse I tüüpi diabeediga ning korduva ja raske hüpoglükeemiaga patsiendile veresuhkru jälgimiseks vajalike glükomeetri testribade ja lantsettide hüvitatavaid koguseid ning samuti tõstetakse kolostoomiga patsientidele vajalikke stoomikottide koguseid. Lümfitursete raviks mõeldud kompressioontoodete hüvitamist laiendatakse III staadiumi lipo-lümfödeemiga patsientidele.

Ortopeediliste toodete osas juhime tähelepanu, et uuest aastast võimaldatakse tallatugede hüvitamist alati paarina ning randme- ja kämblaortoosid on uues loetelus liidetud üheks rühmaks „Esmased varased randme-kämblaortoosid“.

Loetellu lisandub üks uus meditsiiniseadme rühm „Haavaplaastrid ja haavasidemed gangrenoosse püodermia raviks“, millega laiendatakse haigekassa poolt rahastatavate haavaplaastrite ja -sidemete kättesaadavust harvaesineva põletikulise nahahaiguse raviks.

Loetelu erinevatest rühmadest arvatakse seoses seadmete Eestis turustamise lõpetamisega või hinnakokkuleppe lõppemisega välja 167 seadet. Patsientidele on jätkuvalt kättesaadavad alternatiivsed seadmed.

Sooduravimite nimekirja on lisandunud ka uus insuliin Fiasp, informatsiooni saate oma endokrinoloogilt.

Viited