Kas aspartaam on kahjulik?

Foorumisse postitamiseks logi sisse või liitu kasutajaks
Üheski meie meditsiinile teadaolevas teadusuuringus ei ole hetkel tõestatud aspartaami kahjulikus. Erinevate riikide dietoloogid soovitavad diabeetikutel soovi korral kasutada magustusaineid (sealhulgas ka aspartaami). EU riikides on aspartaam registreeritud kui lubatud suhkruasendaja ja kasutusnorm on päeva kohta nii suur, et võib lugeda et piirangut ei ole. Aspartaam ei põhjusta kõhulahtisust, lahtistava toimega on magustusaine sorbitool.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/761/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Loomulikult on aspartaam kahjulik - lisan siia lõigu ühest viimase aja uurimusest: April 13, 2007 New aspartame data to be presented at Mount Sinai School of Medicine in NYC, USA A second study conducted by the European Ramazzini Foundation (ERF) confirms the carcinogenicity of aspartame. The results of this study will be presented April 23, 2007 at the Mount Sinai Medical School of New York, where ERF Scientific Director Morando Soffritti will receive the third Irving J. Selikoff Award. [vedi testo completo per l'italiano] Aspartame is an artificial sweetener consumed by hundreds of millions of people worldwide. It is used in over 6,000 diet products including soft drinks, chewing gum, candy, desserts, yogurt as well as in pharmaceuticals, in particular, syrups and antibiotics for children. In 2005, the European Ramazzini Foundation published important experimental data demonstrating the carcinogenicity of aspartame. These data demonstrated for the first time that aspartame is a carcinogenic agent, inducing various types of malignant tumors in rats, even at dose levels currently considered acceptable for humans.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1827/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Rasedatele suhkruhaigetele nii palju: kui te usute neid arste, kes teile soovitavad aeglase toimega mürke (mida aspartaam ju on), siis olete küll väga naiivsed inimesed. Aspartaam laguneb kehatemperatuuril fenüülalaniiniks, metanooliks ja aspartaadiks - millest metanool on kõigile teada kui puupiiritus, mis teeb pimedaks ja lõpuks ka tapab. Väga väikestes doosides see tagajärg ei lase end aga kohe ära tunda.... Ja aspartaamiga kauplejad on surmakülvajate seltskonnast, uskuge või mitte, USA asepresidendiks sai endine aspartaamifirma omanik Richard Cheney... Meil ollakse aga lojaalsed USA sigadustele, ükskõik, mis tasemel need ka siis ei oleks. Miks te räägite suhkrust ainsuses? Ja mida te peate suhkruks üleüldse? Kas te peate suhkruks seda valget kristalset ainet, mida poes suures koguses saada on? Siis teadke seda, et see valge suhkur on 3000 korda mürgisem nn. sinihappest või teise nimega vesiniktsüaniidist, mida tuntakse vitamiini B17 nime all ja mis ravib edukalt vähki.... Üks hea lugu räägib suhkrurafineermisvabrikute omanikest Ladina-Ameerikas ja nende töölistest: kõik suhkruvabriku omanikud ja nende pereliikmed jäid suhkruhaigeteks, samas kui nende töölised, kes rafineeritud suhkru asemel tarvitasid vaid suhkruroo toorsuhkrut või närisid seda paljast roogu, ei haigestunud kunagi... See on võti arusaamisele - ärge kunagi tarvitage valget suhkrut, vaid pruuni, toorsuhkrut ja kui teil on suhkruhaigus, siis püüdke sellest vabaneda toormahlade abil, jooge peedimahla, mis sisaldab ka suhkrut, aga mitte valget. Tarvitage ainult looduslikke ravipreparaate, madaldades insuliini taset - siin aitavad niimipuu (Neem inglise keeles) lehe pulber või Ajurveeda ravimid, mis on tehtud ingverist ja erinevatest aedviljadest. Lisaks tarvitage puhast mumijod, puhastest marjadest pressitud värsket punast viinamarja mahla ja kui vaja, tehke paastu, allikaveega, et puhastada organismi - vähemasti 10 päevaga saate oma tervisehädast igaveseks lahti... Iga haigus taandub õige ravimeetodi ees. Usk peab olema, lisaks teadmised enda võimetest ja võimalustest. Lisaks tuleks palvetada, et asi toimiks. Ja ongi kogu tervisevalem. Neile, kes tahavad veelgi enamat, soovitan uriiniteraapiat ja asi vask. Sellega koos tuleks loobuda igasugustest rafineeritud toiduainetest, nagu valgest jahust tooted (koorikleivad ja sepikud või speltanisu puder selle asemel, maitsestatud viigimarjade, datlite, rosinate ja kookosõliga), valgest lauasoolast (kodus jahvatatud meresool selle asemel) ja valgest suhkrust (mesi, pruun suhkur - nii suhkruroo kui ka suhkrupeedi suhkur). Sööge vaid kodumaist toitu ja võimalusel asuge elama maale ja kasvatage oma toit ise...
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1829/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Paistab, et oled liiga kaua uriinidieedil olnud.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1830/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Kodanik Tammistele Kas olete ise diabeetik, kes vabanes haigusest ja läbisite Teiepoolt eelpool kirjutatu? Kui nii, siis võiksite avada uue teema - Diabeedita elu (näiteks) ja kirjutada oma kogemusest. Päike
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1831/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Aspartaami 'kahjulikkuse' üle on päris mitu piiki murtud, aga tõsiasi on see, et seni pole olnud põhjust soovituslikke norme muuta, mis aspartaami puhul on vist 40 mg/keha kg kohta päevas. Eelpool viidatud European Ramazzini Foundation on ka varem sensatsiooni puhumise ja irratsionaalse hirmu külvamise abil üritanud avalikkust eksitada oma rotiuurimusega aspartaamist loobuma, kuid nende uurimus tunnistati mitmes punktis puudulikuks ja sellega ka järeldus, et aspartaam oleks vähki tekitav, jäi Euroopa Toiduohutuse Ameti paneeli arvates piisava tõenduspõhjata, et oleks põhjust toidusoovitusi muuta. Võibolla on uus uurimus, mis avaldatakse väidetaval 23. aprillil, paremini korraldatud ja järeldused on kindlamal alusel, aga seni võiks siiski hoiduda hüsteeriasegustest karjatustest aspartaami kahjulikkuse kohta. Euroopa Toiduohutuse Ameti pressiteade eelmise Ramazzini Fondi uuringu kohta: http://www.efsa.europa.eu/en/press_room/press_release/press_releases_2006/1472.html PS Ühinen Pandiidi arvamusega :-)
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1832/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Uuh, see Tammiste kiri on nagu üks kettkiri, umbes, et saada see edasi 5-le ja saad oma hädadest lahti... Juba see - "kõik suhkruvabriku omanikud ja nende pereliikmed jäid suhkruhaigeteks" näitab asjatundmatust. Diabeet ei ole gripp või düsenteeria, millesse jäädakse korraga. Oma meiloboksi saabunud kettkirja saan ära kustutada, aga see siin riivab täiega silma ja lugejaid on ka ilmselt rohkem, kui 5. Tänan Skeptikut heade kommentaaride eest ja loomulikult olen Pandiidiga ühel meelel.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1869/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Tarvitage ainult looduslikke ravipreparaate, madaldades insuliini taset - see lause on ka HR.Tammiste tekstis kummaline. Minu meelest madaldame me insuliini abiga süsivesikute taset veres, või pole see nii!? Üldse see uriini joomise reklaam- sellisel juhul me vabatahtlikult teistkordselt sunnime oma organismi läbi töötama kord juba organismi poolt väljutatud mittevajalikke jääkaineid. Kuna härra Tammiste juba meie foorumis sõna võtab, võiks ta minu seisukoha enda kasuks ümber pöörata. Äkki saan ma asjadest valesti aru ja jätkuvasti lasen ülikasulikul märjukesel WC-st alla joosta.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1870/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
jah...nüüd ma siis võisin veenduda kõnekäänu "PISS LÕI PÄHE" õigsuses...Pandiidile 10 points...muide, kodanik Tammiste, suhkruhaigete suurim mure ongi see, et organismis pole insuliini...mida siin veel madaldada on???
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/1871/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Itaalia teadlaste sõnul võib aspartaam ­(pakenditel E951) ­soodustada vähi, põhiliselt ajuvähi teket Aspartaami (pakendil E951) kasutatakse suhkru asendajana peamiselt närimiskummides ja suhkruvabades limonaadides. Huvitaval kombel on aspartaam alumiiniumi tootmise kõrvalsaadus. Selle metallurgilise magusaine mõju organismile on Itaalia Ramazzini instituudi teadlsed juba aastaid uurinud ning jõudsid rottidega katsetades järeldusele, et aine söömine tõstab märkimisväärselt vähki haigestumise riski. Vaatamata itaallaste uuringutele, pole aspartaami ohtlikkust väga uuritud. Eeldatavasti on siin tegu töösturite viljakandva lobbytööga. Ähmased pikaajalised uuringud Maailma tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel on aspartaami aktsepteeritav päeva doos 40mg/kg kehakaalu kohta. Seega võib WHO andmetel keskmises kaalus inimene juua ainet maksimaalses koguses sisaldavat limonaadi umbes 5 liitrit päevas. See väide vastab ainult aspartaami kohesele mõjule ehk tema ainevahetuses lagunemisel tekkivate ainete (metanool, fenüül­alaniin, aspartaat) vahetule mõjule. Aine pikaajalist mõju on väga vähe uuritud ja isegi nende uuringute tulemused on millegipärast avalikkusele suhteliselt kättesaamatud. Üks kindel fakt on see, et aspartaam mõjub halvasti organismi immuunsüsteemile, tehes selle näiteks vastuvõtlikumaks metanooli ja formaaldehüüdimürgitusele. Vaimsed ja füüsilised ­hädad Siiski on mõningat vastuliikumist märgata. USA-s on aspartaamivastane avalik arvamus niivõrd jõuliseks muutunud, et limonaadi- ja muud tööstused annavad juba välja uusi tooteid, kus suhkruasendajana kasutatakse teisi kemikaale. Kuna enamusel tervisehädade all kannatajatel pole aimugi, et seda võib aspartaam tekitada, siis soovitatakse füüsiliste, vaimsete või nägemisprobleemide puhul teha 60päevane aspartaamipaus. Kahe kuu jooksul peaks aine kehast kaduma ning selgus saabuma. Aspartaami sisaldavad ­tooted: Nätsud Orbit Dirol Eclipse Hubba-Bubba rullinäts Pastillid Smint Karastusjoogid Dr Pepper Coca-Cola Light Jaffa Säästu Kali Mulinaad Aura ACE joogid (va. kiiviga variant ja progandiga variant) Aura Fresh joogid Pepsi Max Classic Cola Lotte limonaad Agua Fit Vanilla Ninja jook Compal Light joogid Muud tooted Dermoshopi suu ja kurgu toidulisand Heliis siirup Sana + kihisevad vitamiinitabletid Farmi kannujogurt va. banaani-.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/3031/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Lucky me. Nimekirjas tuttav nimi ainult Orbit ja seegi vähemalt pool aastat tagasi Jenkki poolt asendatud, sest pakis olid väiksemad padjad. Hermesetas pulber, mida vahel kasutan kohupiima ja jogurti magustamiseks, sisaldab aspartaami 2% 100g kohta (võrdluseks - 1 tl on o,5g). Olematu kogus. Kui uuringuid uskuda, siis võin loota, et sõraline mõtleb enne, kui mind ründab.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/3034/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Nii, jälle üks uus vaenalane. Avastasin just lapsele kõrrejoogi - mida teiste omasugustega koos juua saaks ja nüüd siis lõppeb see lõbu. Jutt käib Tripi sukruvabast joogist, milles magusaineks samuti aspertaam ja ka kaaliumatsesulfaam). Milleks selliseid asju lastelõksuna küll tehakse. Olen ikka naiivne ema küll:(.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/5400/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Laste peale on mõelnud ka pulgakommitootjad, kes värvivad kommi siniseks sama sünteetilise värviga millega värvitakse teksapüksid ja kaubastajad, kes paigutavad pulgakommid ilusti kassa juurde lapse silma kõrgusele, et see mürk mitte lapsest puutumata ei jääks ja ta saaks oma keele tumesiniseks värvida nagu teksapüksid. Sellest, kui kahjulik on hammastele magusplönn mitu tundi suus tolknemas, ma ei räägigi. Tegelt see pulgakomm lastele ei maitsegi (nad ei söö seda kunagi lõpuni) aga vanemad alluvad lapse dressuurile ja ostavad, et titt kassa juures tsirkust ei teeks.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/5403/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Vastus sellele on ühene: JAH! Üks kaebustest, mis aspartaami kasutamise järgselt ilmsiks tulnud, on surm. Katsed isegi 30 mg ühe keha kg kohta päevas on põhjustanud tõsiseid nägemishäireid inimestel. Lähemat eesti keelset lugemist www.minuoma.ee
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/6155/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Oma lapse pealt nägin, kuidas ta silmad tõmblesid ja kui närviliseks ta muutus, kui olime mõnda aega (ca 1,5-2 kuud) iga päev joonud ühe pudeli (200g) tere fit-jogurtit, milles tagantjärgi tarkusena tean, samuti magusaine aspertaam. Organismi puhastumiseks kulus ca 2 ndl, kui need sümptomid kadusid. Olen sellele foorumile tänulik, et sellele jamale kiirelt lõpu saime tehtud.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/6184/kas-aspartaam-on-kahjulik
RE: Kas aspartaam on kahjulik?
Puhastus võtabki ca niipalju aega. Hea kuulda, et said oma lapse organismi puhtaks. Kindlasti kutsun üles kõiki lapsevanemaid jälgima, mida te oma lastele sisse söödate. Paljud asjad on täna sõnade "looduslik" või "naturaalne" taha näiteks ära peidetud. Tasub olla väga kriitiline.
https://www.diabetes.ee/foorum/postitus/6261/kas-aspartaam-on-kahjulik

Viited